Cities Skylines - Polskie forum gry
Komputer pod Cities: Skylines - Wersja do druku

+- Cities Skylines - Polskie forum gry (https://citiesskylines.pl)
+-- Dział: Cities Skylines I (https://citiesskylines.pl/dzial-Cities-Skylines-I)
+--- Dział: Swobodna rozmowa (https://citiesskylines.pl/dzial-Swobodna-rozmowa)
+--- Wątek: Komputer pod Cities: Skylines (/temat-Komputer-pod-Cities-Skylines)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Komputer pod Cities: Skylines - SZyMeX - 03-02-2019

Oj.... Dysk nie ma wpływu? Od kiedy? :P
Na SSD gra może (a właściwie to będzie) ładować się parę razy szybciej niż na "twardzielu". Co prawda na fps-y gry po przekroczeniu iluś tam tys. mieszkańców nie będzie miał wpływu (tu wszystko zależy od procesora, bo to on przelicza co aktualnie robi każdy z tych dziesiątek tysięcy mieszkańców Wink) aczkolwiek nie można powiedzieć że nie zmienia nic :P


RE: Komputer pod Cities: Skylines - Swiezy875 - 03-02-2019

(03-02-2019, 20:32)SZyMeX napisał(a): Oj.... Dysk nie ma wpływu? Od kiedy? :P
Na SSD gra może (a właściwie to będzie) ładować się parę razy szybciej niż na "twardzielu". Co prawda na fps-y gry po przekroczeniu iluś tam tys. mieszkańców nie będzie miał wpływu (tu wszystko zależy od procesora, bo to on przelicza co aktualnie robi każdy z tych dziesiątek tysięcy mieszkańców Wink) aczkolwiek nie można powiedzieć że nie zmienia nic :P

Chodziło mi o to, że dysk nie ma wpływu na to, ze ta gra spowalnia przy określonej liczbie mieszkanców a nie o to, że nie ma wpływu w ogóle.


RE: Komputer pod Cities: Skylines - Mario - 04-02-2019

(03-02-2019, 19:31)Swiezy875 napisał(a): Myślę, że 16 GB spokojnie wystarczy. Ja wcześniej grałem na 8GB i gra dawała radę.  Dysk też nie ma wpływu. Sprawdzałem na SDD i HDD i bez względu na typ dysku problem ciągle ten sam. Przy przekroczeniu 100k popa spadek prędkości gry o 60%. Wydaje mi się, że gra ma problem z właściwym wykorzystaniem procesora i procesora graficznego.

Nie chcę być złośliwy, jeśli kolega myśli o rozszerzeniu ilości pamięci to nie ma co go odciągać od tego pomysłu. Tak wygląda to u mnie :

[Obrazek: YsNrHwc.jpg]

W tym roku przesiadam się na płytę ASRock X399 TAICHI wraz z AMD Ryzen Threadripper 1920X, które to obsługują 128 GB DDR4, to z racji wykonywanej przeze mnie pracy, ale do C:S jak znalazł Finna


RE: Komputer pod Cities: Skylines - marcin0218 - 04-02-2019

Ja obecnie gram i na lapku i stacjonarce. Na stacjonarce mam i7-4790K, 16 gb ram, gtx 1060 i gra śmiga. Na lapku I7-5500u 2 rdzeniowy, 8 gb ram i gtx 850M. Gram z ustawieniami średnimi, jedynie szczegółowość mam na maksa, antyaliasing wyłączony. Gra się płynnie ale póki co tylko 32 tysiące mieszkańców


RE: Komputer pod Cities: Skylines - Swiezy875 - 04-02-2019

Mario. Tyle ramu Ci żre? Chyba cały workshop ze steama kolega ściągnął Wink

U mnie wygląda tak:

[Obrazek: j3hX2FS.jpg]
 200k popa


RE: Komputer pod Cities: Skylines - marcin0218 - 04-02-2019

Ale czemu żre? Nigdzie nie napisałem, że mi brakuje Smile


RE: Komputer pod Cities: Skylines - Swiezy875 - 04-02-2019

(04-02-2019, 11:54)marcin0218 napisał(a): Ale czemu żre? Nigdzie nie napisałem, że mi brakuje Smile

Sorki Mój błąd. To koledze wyżej żre 30 GB Smile


RE: Komputer pod Cities: Skylines - kabexxx - 07-02-2019

Dysk jest bardzo istotny i do gry. Zakładając, że nie grasz na niższych ustawieniach czy że też nie masz 32GB, tylko 4, 8, 16 - to system też będzie wykorzystywać dysk do rozszerzenia puli RAM-u, o ile tego nie wyłączysz, a jednak przy 4 czy 8 GB nie polecam. Na HDD będzie jednak mulić i czas dostępu do dysku wykorzystany cały czas w 100%, SSD zapewni odpowiednią szybkość.


RE: Komputer pod Cities: Skylines - gabriellesolis - 02-04-2019

Witam   
Mam zamiar kupić komputer PC specjalnie pod Cities Skylines, biorąc pod uwagę workshop i wszystkie 
mody oraz obiekty a mam ich kolo 1500 tysiąca w tym z 85 modów, potrzebuje dobrego sprzętu.
Nie chce cze czuć się ciągle ograniczona tracić klatki na sekundę do 5! Ma wszystko chodzić płynie i bez zarzutu.
Poradzie proszę czy zrobiłam dobre zestawienie, jak coś jest do ewentualnej zamiany to proszę o wasze propozycje.

Tu link na moja konfiguracje PC
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=482231




RE: Komputer pod Cities: Skylines - WujoWielkaBroda - 03-04-2019

(02-04-2019, 15:48)gabriellesolis napisał(a): Witam   
Mam zamiar kupić komputer PC specjalnie pod Cities Skylines, biorąc pod uwagę workshop i wszystkie 
mody oraz obiekty a mam ich kolo 1500 tysiąca w tym z 85 modów, potrzebuje dobrego sprzętu.
Nie chce cze czuć się ciągle ograniczona tracić klatki na sekundę do 5! Ma wszystko chodzić płynie i bez zarzutu.
Poradzie proszę czy zrobiłam dobre zestawienie, jak coś jest do ewentualnej zamiany to proszę o wasze propozycje.

Tu link na moja konfiguracje PC
https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/procesory-45/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=482231


To prowokacja ? Smile Wink Tounge Duży uśmiech Upside_down